windows

Ликовна култура

Ученици ОШ „17. октобар“ учествовали су на такмичењу за најбољу карикатуру „Мали Пјер“. Такмичење је одржано 20.4.2016. у школи „11. мај“ у Јагодини. Ученици су цртали карикатуре својих другова, познатих личности и јунака из цртаних филмова.

Ученица 3/2, Нина Николић, освојила је 2. место на Oкружном такмичењу за најбољу карикатуру.

Такмичење у украшавању јаја воском одржано је 25. 4. 2016. у ОШ „Горан Остојић“ у Јагодини. Ученици су украшавали јаја посебним алатом, воштаном техником (помоћу воска који се топи на пламену свеће) која датира из најстаријих времена, када су се јаја само тако и украшавала.

Наша школа је у екипном пласману освојила 2. место у општини. У екипи је било 10 такмичара.

Изложба слика ученица 4/3, Виде Јовановић и Миње Милојковић, одржана је 26. 4. 2016. у нашој школи, у галерији „Одмор“. Мале ауторке, иако заиста младе, већ имају изграђен сопствени уметнички стил. Попут Шагала и Пита Мондријана, цртеж је уоквирен црном линијом, изузетно вештом, са мноштвом разноврсних мотива.

Изложба слика

Карикатуре

Такмичење у украшавању јаја воском