windows

winter project 17. oktobar

Ученици 6. Разреда ( одељења 6/1 и 6/3 ) наше школе укључени су у два међународна пројекта у оквиру интернет портала eTwininning, који повезује школске установе широм Европе са циљем да им омогући заједничко осмишљавање и реализацију пројеката, размену идеја и, самим тим, квалитетнију наставу.

Ученици наше школе учествују у пројектима Winterprojekt и Austausch der Ansichtskarten und Korespondenz са партнерским школама из Пољске, Словачке, Грчке, Шпаније и Холандије. У новембру су представили на порталу своју школу и себе, док је за децембар предвиђено да представе обичаје своје земље везане за прославу новогодишњих и божићних празника и израда новогодишњих честитки које шаљу партнерским школама.

Пројекти имају за циљ развијање мотивације ученика за учење страних језика, упознавање са различитим културама и обичајима као и остваривање контакта са вршњацима из различитих земаља.