„Ми се никад не растајемо, само понекад нисмо ту“ (John le Carre) цитат који осликава све нас, а међу нама и – Раду Петровић Шумар. Посебно позната међу децом, великом и малом, као – Цица психолог. При тестирању за полазак у школу, између осталог, родитељи и деца памте оне кључне речи којiма би Цица окарактерисала дете, као што су: „размишља у бројевима“ , „уметничка душа“, „игра му је све“, али и: „нису постављене границе“ и слично.
Увек пуна идеја, индивидуалац као и тимски играч. Дечија недеља, Дан школе, Светосавска академија, Забавна учионица, заједнички излети, волонтерски и менторски рад…су само делић онога што је Цица уткала у живот нашег „17.октобра“.
Севале су варнице, али и разумевање, одобравање, сарадња на поглед, на клик. Дама са стилом као што се и наша школа трудила увек бити.
Нека јој завршетак овог богатог радног стажа буде само нови почетак, јер: млади духом не мирују!

Заувек њен – Природно паметан колектив