У доба свеопште дигитализације и масовне употребе ИКТ поставља се питање да ли наш образовни систем може да одговори изазовима које ово време ставља пред њега.

Одговор је потврдан, а наша школа се труди и да постави нове стандарде. У том смислу ученици наше школе имају прилику да на часовима Технике и технологије и Информатике и рачунарства користе најбољи едукативни софтвер. Посебно се води рачуна о савременом софтверу за цртање, 3Д моделовање и програмирање. Циљ ових активности је да ученике припреми за избор будућег занимања и створи основу за надоградњу њиховог знања у будућности. Као што смо и очекивали ученици су прихватили овај поглед у будућност, показали изузетну заинтересованост, знање и ентузијазам.